We współczesnym życiu coraz więcej spraw przenosi się do świata wirtualnego. To właśnie tam robimy zakupy, pracujemy, poznajemy ludzi, a nawet korzystamy z porad lekarskich. Ostatnio równie popularnym rozwiązaniem staje się doradca prawny online. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Korzystanie z porady o dowolnej porze

Decydując się na korzystanie z usług stacjonarnych, konieczne jest nierzadko dostosowywanie swoich codziennych zajęć do godzin otwarcia placówki, co nierzadko jest dosyć niekomfortowym rozwiązaniem. Z kolei dostęp do porady prawnej możliwy jest praktycznie o każdej porze – w zależności od wybranej kancelarii prawnej online, możliwe jest umówienie się na poradę w trybie 24/7. Dzięki temu masz pewność, że zawsze znajdziesz porę idealnie dopasowaną do swoich możliwości

Porada prawna bez wychodzenia z domu

Często zdarza się, że z powodu m.in. opieki nad dzieckiem lub choroby wiele osób nie ma zbytniej możliwości wychodzić z domu przez dłuższy czas. Możliwość skorzystania z pomocy doradcy prawnego online jest dla wielu wybawieniem w takiej sytuacji. Możliwe jest wówczas omówienie swojej sytuacji w zaciszu własnego domu, co nierzadko może pozwolić na większą dyskrecję, pod warunkiem jednak, że pozostali domownicy nie będą zakłócali przebiegu konsultacji.

Dostęp do prawników każdej specjalizacji

Korzystając z porady prawnej przez internet, nie musisz ograniczać się do specjalistów jedynie z Twojego miasta. Masz możliwość skonsultować się z dowolnym doradcą prawnym na terenie całego kraju. Jest to dużym ułatwieniem, jeśli Twoja sprawa jest złożona, lub wtedy, gdy pochodzisz z małej miejscowości, a ilość kancelarii prawnych jest ograniczona lub musisz pokonać dużą odległość, by móc skorzystać z pomocy.

Mniejszy stres podczas konsultacji

Zdarzają się sytuacje, w których klientom w szczególny sposób zależy na dyskrecji i nie chcą np. zostać zauważeni przez innych podczas wchodzenia do kancelarii. Wówczas skorzystanie z porady we własnych czterech ścianach pozwala na pełną poufność, a zamiana konsultacji wideo na rozmowę telefoniczną może pomóc zniwelować stres w jeszcze większym stopniu.

Oszczędność czasu w prowadzeniu firmy

Konsultacje prawne w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca bardzo pomagają w zaoszczędzeniu czasu podczas prowadzenia własnego biznesu. Jeśli konsultacja dotyczy konkretnych dokumentacji, możliwe jest przesłanie ich mailem przed spotkaniem do wglądu. Pozwala to znacznie szybciej załatwiać najważniejsze sprawy związane z firmą. Jednak nie tylko przedsiębiorcy oszczędzają w ten sposób czas – również prawnik ma możliwość zorganizować swoją pracę w taki sposób, by poświęcić więcej czasu na sprawy wymagające osobistego stawiennictwa.

Doradca prawny online – w jakich sprawach może Ci pomóc?

Rozważając konsultację z prawnikiem przez internet, warto zastanowić się przedtem, w jakich przypadkach taka pomoc jest możliwa. Na pewno będą to sytuacje związane m.in. z:

  • utratą pracy,
  • podziałem majątku,
  • ustalaniem praw do opieki nad dziećmi,
  • przyznawaniem odszkodowań,
  • ważnością testamentu.

Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy prawnego online?

Oprócz wyżej wymienionych zalet dużym plusem jest także możliwość wyboru formy, w jakiej odbędzie się konsultacja prawna. Możliwe jest odbycie konsultacji w formie konsultacji wideo lub jeśli taka forma z jakiegoś powodu jest niemożliwa, lub mało komfortowa, do wyboru jest także konsultacja telefoniczna. Jeśli jednak na tego typu rozwiązania również nie masz zbyt wiele czasu, możesz cały problem opisać w mailu lub specjalnym formularzu.

prawo

Na podstawie zgromadzonych informacji, prawnicy przesyłają Ci bezpłatną wycenę planowanej konsultacji, którą możesz zaakceptować lub odrzucić. Większą ilość informacji udostępniasz dopiero po podjęciu decyzji o konsultacji. Mniejszy stres odczuwany podczas rozmowy z własnego domu zmniejsza ryzyko, że zapomnisz o najważniejszych kwestiach. Całość możesz przygotować w formie listy pytań i na spokojnie zanotować najważniejsze informacje.