Coraz więcej firm decyduje się na zorganizowanie integracji dla swoich pracowników, tak by ci poznali się nieco lepiej i łatwiej im było współpracować. Efektywni pracownicy, którzy umieją działać w grupie, są w dzisiejszych czasach na wagę złota i pracodawcy bardzo dobrze o tym wiedzą i za wszelką cenę starają się zbudować taki zespół. Coraz częściej jednak integracja w firmie nie ma charakteru oficjalnego bankietu czy imprezy. Co w takim razie pracownicy robią na integracji i jakie pomysły stają się coraz modniejsze?

Integracja firmowa – gokarty, escape room i gry miejskie

Dobrym sposobem na spędzenie czasu, w którym pracownicy integrowaliby się, jest zamówienie toru gokartowego. Doskonałym miejscem, w którym może odbyć się taka zabawa, jest hotel, w którym nie tylko owe tory gokartowe się znajdują, ale jest też restauracja i ewentualna możliwość pozostania na noc, jeżeli zabawa przedłużyłaby się i zmęczyła pracowników.

Innym, także doskonałym sposobem na zintegrowanie pracowników jest escape room, w którym pracownicy zostaliby zamknięci i z którego musieliby się uwolnić. Jest to coraz popularniejsza zabawa i coraz częściej ludzie wiedzą, jaką formułę mają takie pokoje. Być może wśród kadry pracowniczej znajdzie się sporo osób, które lubią taki typ rozrywki, a dla innych będzie to przyjemna i ciekawa nowość.

Doskonałym pomysłem na integrację pracowniczą są także gry miejskie, które przyciągają coraz więcej chętnych. Podczas takiego wydarzenia pracownicy nie tylko dobrze się bawią, ale mają także możliwość porywalizować ze sobą w przyjaznych warunkach. W ten sposób osoby pracujące w jednej firmie mogą się ze sobą zżyć – rywalizacja w takich miejscach nie ma bowiem charakteru ambicjonalnego.

Biegi, zdobywanie gór czy też imprezy integracyjne

Coraz więcej osób w życiu prywatnym uprawia jogging i ogólnie zajmuje się bieganiem. Pracodawcy coraz częściej to wykorzystują i w ramach integracji pracowników organizują im tradycyjne biegi. Jest to świetny sport, który może być uprawiany drużynowo, co wzmacnia więzi w pracy, a także poza nią.

Gokarty to doskonała propozycja na integrację firmową.

Z kolei zdobywanie gór jest pomysłem zarówno męczącym fizycznie, jak też działającym mocno motywacyjnie. Zdobycie góry to nie tylko spory sukces sportowy, ale także osobisty i każdy z chęcią pochwaliłby się takim osiągnięciem. Zwłaszcza jeżeli zdobyta góra była wysoka. Pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę i zdarza się, że czasami integracja odbywa się właśnie w górach i polega na wejściu na szczyt. Są to bardzo dobrze spędzone godziny.

Mimo wszystko jednak nadal najpopularniejszym sposobem na integrację są imprezy integracyjne. Może być to zwykła impreza, a może to także być bal przebierańców lub impreza w określonym stylu. Dzięki takim wydarzeniom członkowie zespołu są w stanie wykazać się swoją kreatywnością, która przecież jest jedną z najbardziej poszukiwanych cech u pracownika!

Impreza integracyjna – wybierz coś dla swojej firmy!

W dzisiejszych czasach integracja może odbyć się na wiele, różnych sposobów, wystarczy wybrać coś dla siebie. Dla fanów dobrej zabawy polecane są gokarty, dla osób lubiących wysiłek fizyczny – bardziej sprawdzą się biegi tradycyjne lub wchodzenie na góry. A osoby, które lubią tradycyjnie spędzić czas na integracji, będą dobrze bawić się na imprezie czy bankiecie. Współczesny świat daje wiele możliwości.