Nastawienie na bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność od zawsze charakteryzowało popularne hotele i pensjonaty. Dzisiaj jednak okazuje się to ważniejsze niż kiedykolwiek. Jaki powinien być nowoczesny hotel, żeby sprostać wymaganiom rynku? Sprawdź.

Hotel w stylu nowoczesnym – czym się charakteryzuje?

Wizytówką każdego miejsca są eleganckie, wysokiej jakości meble i nowoczesny design. Szczególnie dotyczy to pensjonatów i hoteli, które obecnie coraz częściej stawiają na nowoczesny styl. Czym się charakteryzuje? Jaki powinien być nowoczesny hotel, żeby zachęcić gości do powrotu? Przede wszystkim jego projekt musi zaskoczyć swoją oryginalnością, a jednocześnie pozostać na tyle wszechstronny, by zaspokoić potrzeby klientów o różnych gustach.

Głównym wymaganiem jest spójny wygląd wszystkich pomieszczeń, na który może mieć wpływ wyjątkowa lokalizacja obiektu. Królują tu nietypowe, funkcjonalne meble, minimalizm w dodatkach oraz stonowane kolory, takie jak biel, szarość, czerń lub beż. Styl nowoczesny w hotelu to przede wszystkim otwarta, wygodna przestrzeń, światło, ciekawe geometryczne wzory i proste formy. Ważne, aby zapewnić gościom komfort i uniknąć wrażenia przepychu.

Jaki powinien być nowoczesny hotel?

Na współczesnym rynku szybko rośnie znaczenie hoteli, które przyciągają swoich gości inteligentnymi rozwiązaniami, wielofunkcyjnym podziałem na strefy oraz kompleksowym charakterem usług. Podstawowym celem jest zadowolenie gości, którzy mają coraz wyższe oczekiwania. Ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej jest dla podróżnych utrzymanie zdrowego stylu życia i korzystanie z udogodnień, którymi mogą cieszyć się również w domu. Nie wystarczy już tylko ponadczasowe, wygodne wyposażenie lub dobra lokalizacja. Jaki powinien być nowoczesny hotel?

Badania wykazały, że obecność ulubionych rozwiązań technologicznych w pokoju ma decydujący wpływ na wybór miejsca nie tylko przez gości biznesowych, ale też prywatnych. Standardem jest telewizja kablowa oraz urządzenie, które umożliwia dostęp do wszystkich ulubionych platform. Podróżni powinni móc korzystać z usług telewizyjnych w sposób, do którego są przyzwyczajeni. Należy pamiętać, że to nastawienie dotyczy również pozostałych części obiektu. Osoby, które zdecydowały się na dłuższy pobyt z całą pewnością docenią możliwość skorzystania z kompleksowo wyposażonej siłowni. Dzięki temu mogą utrzymać swoją rutynę bez względu na okoliczności. Żeby doświadczenie to było przyjemne, w środku musi jednak panować odpowiednia atmosfera. Ważne jest przemyślane rozstawienie sprzętu i podział na strefy.  

Centrum konferencyjne w hotelu

Osoby podróżujące służbowo, które zdecydowały się wziąć udział w szkoleniu, ukończyć ważny projekt lub odbyć spotkanie w potencjalnymi partnerami biznesowymi, odpowiadają dziś za ważną część przychodów w branży turystycznej. Przedsiębiorstwa coraz częściej organizują kilkudniowe zebrania lub konferencje w nowoczesnych obiektach, które zapewnią uczestnikom komfortowe warunki. Oferowanie swoich usług na potrzeby ważnych wydarzeń branżowych pomaga wzmocnić reputację hotelu. Właśnie dlatego coraz więcej miejsc podejmuje dziś kroki, aby zaspokoić potrzeby gości biznesowych. Jak tego dokonać?

Centrum konferencyjne w hotelu musi być przede wszystkim przestronne i odpowiednio wyposażone. Trzeba zadbać o wentylację, oświetlenie i nagłośnienie, profesjonalny wystrój i sprzęt, a także stabilne łącze internetowe. Najważniejsze, aby przestrzeń umożliwiała koncentrację na spotkaniu i skutecznie zachęcała do powrotu.

Drzwi hotelowe na kartę – jak to działa?

Bezpieczeństwo zawsze miało ogromne znaczenie dla branży hotelarskiej. Jednak konwencjonalne systemy zamykania, które do pewnego momentu wciąż były bardzo powszechne, miały jeden słaby punkt – klucz. Jeśli zostanie zgubiony, znalazca może bez większego trudu uzyskać dostęp do poszczególnych części hotelu. Jakby tego było mało, wymiana zamka jest kosztowna i czasochłonna. W uniknięciu tych problemów pomogło wdrażanie nieco bardziej zaawansowanych technologii. Obecnie standardem są już drzwi hotelowe na kartę magnetyczną. Jak to działa?

hotel

Ich wygodę i funkcjonalność zawdzięczamy właśnie technologii zbliżeniowej. Wystarczy przyłożyć kartę magnetyczną do czytnika i pozwolić, by specjalny mechanizm zidentyfikował użytkownika. Żeby wejść do środka, nie trzeba jej więc wkładać ani przesuwać. Zazwyczaj po kilku sekundach drzwi zamykają się samodzielnie. Oznacza to, że nikt nie będzie mógł dostać się do pokoju hotelowego bez pozwolenia gościa.

Jak drzwi hotelowe na kartę wpływają na komfort gości?

  • Prywatność i bezpieczeństwo. Zamek elektryczny w pokoju hotelowym może otworzyć tylko jedna osoba: ta, która właśnie znajduje się posiadaniu właściwej karty. Przez cały swój pobyt goście mają więc świadomość, że nikt nie dostanie się niepostrzeżenie do środka. Ulgę przynosi też błyskawiczny system reagowania na przypadki jej utraty lub kradzieży. Wystarczy poinformować o swoich problemach pracowników obsługi, aby karta została natychmiast zablokowana oraz wymieniona.
  • Wygoda. Konieczność noszenia wielu tradycyjnych kluczy w podróży nieuchronnie kończy się katastrofą. Niewielką kartę magnetyczną można natomiast schować razem z pozostałymi ważnymi dokumentami, do portfela lub niewielkiej torebki. Przechowywanie nie jest tak kłopotliwe, a ryzyko utraty drastycznie maleje.