Wybór odpowiedniego obuwia trekkingowego jest kluczowy dla zachowania komfortu, jak i bezpieczeństwa podczas wielogodzinnych wędrówek po wymagającym terenie. Buty górskie przede wszystkim powinny być dopasowane i dobrane indywidualnie do potrzeb przyszłego posiadacza.

Obuwie trekkingowe – czym kierować się podczas wyboru?

Podczas zakupów istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru buta, ponieważ aspekt ten w dużej mierze determinuje czy wybrany produkt będzie wygodny. Ważne również, aby przed zakupem zwrócić uwagę na przeznaczenie danego modelu obuwia trekkingowego. W sklepach dostępnych jest wiele produktów, które przystosowane są do różnych rodzajów terenów. Z tego względu modele obuwia trekkingowego różnią się od siebie ogólną budową, wykonaniem, jak również rodzajem i specyfiką podeszwy.

buty trekkingowe na wędrówkę po Tatrach

Warto jednak zaznaczyć, że każde buty przeznaczone na górskie wędrówki powinny posiadać antypoślizgową podeszwę, która odpowiada za przyczepność, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Oprócz tego warto, aby obuwie trekkingowe było wyposażone w system amortyzujący, który skutecznie absorbuje wstrząsy i chroni stopę. Ponadto wybrany produkt powinien charakteryzować się wysoką oddychalnością i przepuszczalnością. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę, aby buty były wyposażone w wysokiej klasy wyściółkę, która odpowiada za pochłanianie wilgoci i sprawia, że buty dopasowują się do kształtu stopy użytkownika. 

Buty trekkingowe – wysokie czy niskie?

Wybór obuwia trekkingowego pod względem ich wysokości nastręcza klientom wiele problemów. Odpowiedź, który rodzaj obuwia jest lepszy, nie jest jednoznaczna. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, z tego względu wybór powinien być determinowany indywidualnymi potrzebami przyszłego posiadacza. Wysokie buty trekkingowe są jednak dużo częściej wybierane przez klientów. Rodzaj ten jest bez wątpienia o wiele bezpieczniejszy, ponieważ wysokie obuwie zapewnia dodatkową stabilizację na wysokości kostki. Na nierównym, górzystym terenie istnieje duże ryzyko kontuzji stawów, dlatego w tym przypadku szczególnie zalecane jest posiadanie wysokich, solidnych butów. Niskie obuwie przeznaczone jest zazwyczaj na łatwe trasy górskie i wędrówki po płaskim terenie, gdzie ryzyko ewentualnych kontuzji jest znikome – jednakże zawsze istnieje!

wędrówka po Tatrach a wygodne buty trekkingowe

Dlaczego na wędrówkę w tatry należy kupić wysokie buty trekkingowe?

Tatry zaliczane są do jednych z bardziej wymagających i zarazem też niebezpiecznych gór. Tatrzańskie trasy są długie i trudne, a teren jest tam bardzo zróżnicowany i zazwyczaj nierówny. Podczas górskich wędrówek po Tatrach bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie – sprzęt w tej sytuacji gra istotną rolę. Odpowiednio dobrane buty trekkingowe są podstawą do rozpoczęcia tatrzańskiej przygody. Wysokie, solidne obuwie przeznaczone na wymagające trasy jest w tym przypadku niezastąpione, ponieważ wypad w Tatry nie kończy się zazwyczaj tylko na Morskim Oku… 

Najwyższej klasy obuwie trekkingowe – gdzie można je kupić?

Hunt-Fish to sklep internetowy, którego oferta skierowana jest przede wszystkim do miłośników aktywności na świeżym powietrzu – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Firma oferuje szeroki wybór obuwia trekkingowego – zarówno wysokiego, jak i niskiego. Produkty charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością, przez co zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Hunt-Fish oferuje buty trekkingowe wykonane z wysokiej klasy materiałów, a wszystkie produkty wyposażone są w nowoczesne technologie zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkownikom. Obuwie pochodzi od sprawdzonych producentów – HANWAG, MEINDL, COLLONIL, GATEWAY i wiele innych. Oferta Hunt-Fish jest niezwykle szeroka, przez co każdy klient znajdzie produkty odpowiednio dopasowane do swoich potrzeb. Sklep w sprzedaży posiada również odzież trekkingową, która również niezbędna jest podczas górskich, tatrzańskich wędrówek.