Kiedy przychodzi czas na odpoczynek i zregenerowanie sił, trzeba tylko znaleźć idealne do tego miejsce i ruszać w drogę. W tym artykule proponujemy wypad do Szklarskiej Poręby – zarówno dla osób uwielbiających aktywny odpoczynek, jak i dla tych, którzy preferują spokój i leniwy tryb spędzania dnia. Oto kilka porad na to, gdzie warto wybrać się w Szklarskiej Porębie i gdzie warto zatrzymać się na nocleg.

Wypad dla aktywnych

Szklarska Poręba to miejscowość w pobliżu Gór Izerskich, znajdująca się w województwie dolnośląskim. Otoczona pięknymi terenami, pozwala na zbliżenie się do przyrody z dala od szybkiego i intensywnego życia miast. Dlatego jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą zmienić środowisko, choćby tylko na weekend. Osoby, które lubią spędzać wolny czas aktywnie i poznawać przyrodę oraz ciekawe zakątki natury, za cel wędrówki mogą obrać sobie Chybotek. Jest to grupa skalna składająca się z granitowych skał, a jej nazwa bierze się od tego, że najwyższą ze skał można rozkołysać.
Jednym z popularnych celów, które wielbiciele gór chętnie obierają, jest Złoty Widok, czyli próg skalny służący jako punkt widokowy, z którego można podziwiać Karkonosze. Widać stamtąd, między innymi, Szrenicę oraz Śnieżkę. Szklarska Poręba oferuje wiele takich szlaków, które prowadzą do bliżej lub dalej położonych celów.

Spokojny wypoczynek

Ogromną zaletą Szklarskiej Poręby jest to, że każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Osoby, które nie przepadają za długimi spacerami czy wędrówkami po górach i lasach, mogą spędzić czas inaczej. Z pewnością warto zobaczyć pobliski rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery, w którym żyje wiele gatunków zwierząt i rosną piękne rośliny, a same torfowiska powstawały już tysiące lat temu.
Na pewno warto odwiedzić również Muzeum Mineralogiczne znajdujące się w Szklarskiej Porębie. Znajdują się w nim tysiące eksponatów, a wśród nich zarówno minerały, jak i skamieniałości oraz szkielety dinozaurów, lecz to jeszcze nie wszystko. Są to okazy liczące sobie tysiące lat i zachwycające wszystkich zwiedzających, bez względu na wiek. W muzeum znajduje się również sala, w której można obejrzeć ciekawe filmy związane z tematyką natury.

impreza przy grillu

Nocleg w Szklarskiej Porębie

Ze względu na duże zainteresowanie wypoczynkiem w Szklarskiej Porębie, można znaleźć tam z łatwością przyjemne miejsce noclegowe. Na uwagę zasługuje w szczególności ośrodek Trzy Kultury – Złoty Widok. W jego skład wchodzą domki z apartamentami, a także parking i szereg dodatkowych udogodnień zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W każdym z domków znajdują się dwa apartamenty, które posiadają osobne wejścia, a więc można z łatwością zaszyć się w zaciszu swojego pokoju, a potem spotkać się ze znajomymi na grillu w specjalnie do tego przygotowanej chacie grillowej.
W ośrodku znajduje się również urokliwy ogród z altaną, a także łąka i oczko wodne. Dzieci mogą z kolei spędzić czas w przeznaczonym dla nich drewnianym domku lub placu zabaw. Na terenie ośrodka można też pograć w piłkę i poleniuchować, opalając się. Jeśli chodzi o same domki, w każdym apartamencie znajduje się niezbędne wyposażenie, takie jak meble i naczynia, a do dyspozycji gości są również książki oraz dostęp do Internetu. Ośrodek Trzy Kultury – Złoty Widok z pewnością spełni wymagania wszystkich, którzy szukają urokliwego i spokojnego miejsca na odpoczynek, w którym można jednocześnie zorganizować wspólną zabawę ze znajomymi czy rodziną.