Każda kobieta chce wyglądać dobrze nawet w okresie ciąży, gdy większość ubrań sprawia, że czujemy się niekomfortowo, a w naszym ulubionym sklepie nie ma odpowiedniego dla nas rozmiaru. To wszystko jest normalne i należy potraktować to jako wyzwanie. Możesz poszukać nowych miejsc na zakupy, gdzie będą ubrania stworzone specjalnie z myślą o kobietach oczekujących dziecka.

Kiedy powinno się zacząć nosić ubrania ciążowe?

Oczywiście dobrze jest obserwować zmiany jakim poddawane jest Nasze ciało, wtedy bez problemu będziemy mogli określić czy warto już zacząć nosić takie ubrania. Jednak tak naprawdę, każda kobieta bez tego powinna wiedzieć, kiedy należy zmienić swoją garderobę. Kiedy powinno się zacząć nosić ubrania ciążowe? Odpowiedź jest bardzo prosta. To zależy tylko od Ciebie. Zacznij nosić odzież ciążową, gdy przestaniesz czuć się dobrze w swoich starych ubraniach, gdy zacznie Ci rosnąć brzuch i nie będziesz mogła dopiąć swoich ulubionych spodni albo po prostu kup takie ubrania wcześniej i stopniowo zacznij się do nich przyzwyczajać, nawet jeżeli jeszcze nie ma potrzeby, żebyś je nosiła.

Jaka powinna być odzież ciążowa?

Podczas ciąży ciało przyszłej mamy się zmienia i bez wątpienia potrzebuje Ona odświeżenia swojej garderoby. Problem w tym, że kobiety często zamiast kupić specjalną odzież, po prostu zakładają za duże ciuchy, a przecież nie trzeba zakrywać się całej zbyt dużymi ubraniami. Odzież ciążowa jest stworzona w taki sposób, żeby więcej miejsca było tylko na brzuszek, a reszta Twojego ciała była podkreślona i dopasowana do Twojego zwyczajnego rozmiaru. W takich ubraniach możesz poczuć się dobrze i to jest w tym wszystkim najważniejsze. Ubrania ciążowe mają bardzo przydatne funkcje. Na przykład spodnie z doszytym pasem, który sprawi, że będziesz się czuć komfortowo, a spodnie dopasują się do twojego rosnącego brzucha. Bardzo ważne jest też, aby ubrania były z naturalnych i elastycznych materiałów. Oczywiście nie zawsze można znaleźć taką mieszankę, ale warto zwracać uwagę z czego są wyprodukowane ubrania.

odzież ciążowa

Ubrania ciążowe dla każdej wyjątkowej mamy, znajdziesz w sklepie internetowym z odzieżą ciążową Szykowna Mama

Odzież do karmienia piersią

Współcześnie karmienie piersią w miejscach publicznych nadal jest tematem tabu, dlatego z myślą o trudnościach z jakimi stykają się karmiące mamy, zostały stworzone specjalne ubrania do karmienia piersią. Charakteryzują się one sprytnymi sposobami dzięki, którym mamy mogą w dyskretny sposób nakarmić swojego malucha nie wzbudzając przy tym sensacji. Najczęściej są to zamki umieszczone w odpowiednim miejscy na ubraniu. Dużą wagę producenci przykładają do tego, żeby ze względów bezpieczeństwa tkaniny, z których wykonuje się te ubrania były wysokiej jakości i oddychały. Kobiety mogą skorzystać, także z oferty biustonoszy do karmienia piersią, są one wygodne i praktyczne. Odpinane miseczki pozwalają w szybki sposób przygotować się do karmienia, dodatkowo konstrukcja takiego biustonosza umożliwia nie tylko całkowite odsłonięcie piersi, ale także łatwe zapięcie i odpięcie jedną ręką.