Oprawki okularowe stały się w ostatnich latach jednym z ciekawszych akcesoriów modowych i dziś są domeną nie tylko osób wymagających stałej korekcji okularowej, ale też tych którzy chcą wyglądać modnie i stylowo w markowych oprawkach.

Są jednak i tacy, którzy nie chcą ślepo podążać za modą i wybierać oprawek które zdają się nosić wszyscy w ich otoczeniu. Jeśli też należysz do tego grona, oprawki od niezależnych producentów mogą być dla Ciebie strzałem w 10. Dlaczego?

Unikalne wzornictwo i wysoka jakość

Producenci europejscy od zawsze znani są z wysokiej jakości i trwałości oprawek okularowych, dlatego nawet wśród najbardziej rozpoznawalnych marek okularów przeważają modele projektowane i produkowane w Europie. Jakość, jaką oferują niezależni producenci jest często najwyższa z możliwych – jako marki nie polegające wyłącznie na tworzeniu trendów i trafianiu do bardzo szerokiego grona klientów, producenci niezależni są w stanie skupić się znacznie lepiej na samej sztuce tworzenia solidnych, ponadczasowych, ale w dalszym ciągu modnych i stylowych oprawek. Jakie marki mogą Cię zainteresować?

Tych producentów oprawek musisz przetestować

Wśród ciekawszych niezależnych producentów europejskich specjalizujących się w oprawkach okularowych wymienić warto między innymi marki:

  • Etnia Barcelona,
  • Caroline Abram Paris,
  • Von Arkel Switzerland,
  • Italia Indepentent,
  • Mad in Italy,
  • Jai Kudo,
  • Tartine et Chocolat,
  • Paul Vadim,
  • Fleye Copenhagen.

dobór oprawek okularowychWymienione wyżej nazwy to tylko niektóre z marek cieszących się popularnością nie za sprawą skutecznej strategii marketingowej czy współpracy z influencerami, ale dzięki starannemu wykonaniu produktu, wysokiej jakości czy ponadczasowym projektom niezależnym od trendów zmieniających się co sezon. To producenci, których nie spotkasz w każdym sklepie internetowym czy designerskim salonie optycznym, ale też marki które raz wypróbowane zdobędą Twoje zaufanie i uznanie na lata.

Dlaczego producenci niezależni? Sekrety dobrych oprawek okularowych

Unikalność to jedna z najważniejszych cech designu promowanych przez niezależnych europejskich producentów oprawek. Zamiast stawiać na utarte modele, które noszą wszyscy, wybierają bardziej uniwersalne i ponadczasowe, ale wciąż modne wzory. W efekcie wybierając takie oprawki wyróżnisz się na tle znajomych nie znaną metką, ale niezwykłymi okularami które już na pierwszy rzut oka urzekają stylem i oryginalnością.

jakie okulary wybrać?Oprawki od producentów niezależnych są trwałe. Dzięki temu, że produkcja oprawek nie jest tu nastawiona na ilość, ale jakość, przy właściwym użytkowaniu i odpowiedniej pielęgnacji Twoje oprawki będą wyglądały równie dobrze zaraz po kupieniu, jak i po kilku miesiącach, a nawet latach.

Mniej popularne marki oprawek mogą być stylowe. Nie ma reguły mówiącej, że tylko oprawki zdobywające dużą popularność wśród trendsetterów i duży rozgłos w postaci reklam mogą być modne i warte uwagi. Niezależni producenci zwracają uwagę na trendy i przygotowują oprawki modne, ale jednocześnie myślą o kształtach twarzy czy rozmiarach oprawek, gwarantując Ci znacznie łatwiejszy wybór i lepsze dopasowanie oprawek.

Producenci niezależni są polecani przez optyków. Wybierając zakupy w salonie optycznym zyskasz pomoc ekspertów, którzy nie tylko doradzą w wyborze właściwego modelu oprawek ale też pomogą znaleźć stylowe modele w ofertach producentów mniej popularnych, a przez to często tańszych i bardziej zaufanych niż masowe, popularne marki modowe.