Decydując się na zakup szlafroka, przemyślmy sobie dobrze jego docelowe przeznaczenie oraz kilka innych kwestii, choćby takich jak rodzaj materiału.

Przyjrzymy się bliżej szlafrokom z satyny i z wiskozy. Który z nich będzie lepszym wyborem? Porównajmy i zdecydujmy.

Szlafrok satynowy – najważniejsze cechy

Satyna kojarzy się przede wszystkim ze zmysłowością i elegancją. Satyna delikatnie opływa ciało, jest przyjemnie chłodna i gładka w dotyku, daje poczucie luksusu. Jeśli na tę odrobinę luksusu masz właśnie ochotę, szlafrok z satyny Ci ją zapewni. Bogactwo wzorów, kolorów i rodzajów ozdobnych wykończeń sprawi, że nie wyjdziesz ze sklepu z pustymi rękami.

Szlafrok satynowy jest idealnym wyborem na letnie noce. Przyjemny dotyk chłodnego materiału po upalnym dniu jest czystą przyjemnością. Co więcej, wysokiej jakości satyna ma to do siebie, że jest wyjątkowo odporna na użytkowanie, nie traci koloru i potrafi służyć wyjątkowo długo, zanim się zniszczy. Do wyboru mamy satynę poliestrową i bawełnianą. Lepszym wyborem będzie satyna bawełniana, ze względu na większą przepuszczalność powietrza. Będzie ona co prawda, nieco mniej gładka i śliska, lecz w zamian za to Twoja skóra będzie lepiej oddychać.

Szlafrok z wiskozy – zalety i wady

Wiskoza, mimo że produkowana jest z naturalnej celulozy, zaliczana jest do włókien sztucznych. Mimo to jest całkiem sympatyczna dla ciała. Jej domieszka we włóknach poliestrowych sprawia, że mniej „dusimy” się w ubraniach z tworzyw sztucznych.

Wiskoza jest idealnym wyborem, jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza i odprowadzanie wilgoci od skóry, zatem jeśli te dwa parametry są dla Ciebie ważne, zdecyduj się na szlafrok wiskozowy.

Wiskoza to świetny wybór, gdy chcesz zdecydować się na ubranie komfortowe, miękkie i oddychające. Wiedz jednak, że pielęgnacja szlafroka wiskozowego będzie nieco większym wyzwaniem niż w przypadku szlafroka z satyny. Przede wszystkim, wiskoza nie jest odporna na wysokie temperatury prania i może się skurczyć. Niewłaściwie pielęgnowana może ulec rozciągnięciu, a w kontakcie z włosami się naelektryzować. Ubrania z wiskozy nierzadko wymagają prania ręcznego, a co najważniejsze, przed włożeniem ich do szafy, należy je starannie wysuszyć, w przeciwnym razie pojawia się ryzyko pleśni.

Przykładowy model szlafroka z wiskozy – Hana damski szlafrok Donna ze sklepu internetowego Rafjolka.pl

Zatem wiskoza czy satyna?

Wiskoza jest materiałem wykorzystywanym do produkcji wielu innych rodzajów materiału, zatem zastosowanie odpowiednich domieszek może sprawić, że różnice, przynajmniej w wyglądzie, nie będą zbyt wielkie. Satynowy szlafrok będzie lepszym wyborem dla osób, które poszukują tkanin łatwych w pielęgnacji i wytrzymałych. Jest ona jednak nieco mniej przewiewna, zwłaszcza jeśli mowa o satynie poliestrowej. Gdy zależy Ci na oddychalności, lecz nie chcesz rezygnować z satyny, wybierz bawełnianą.

Wiskoza to materiał o wielu zaletach, lecz wymagający więcej cierpliwości, gdyż niewłaściwa pielęgnacja może go po prostu zniszczyć. Niemniej jednak jest to idealny wybór dla osób poszukujących szlafroka komfortowego, a przy tym stylowego – ubrania z wiskozy to coś, co mimo wszystko warto mieć w swojej szafie.

Tak naprawdę ostateczny wybór materiału leży już tylko w Twojej kwestii. Niezależnie od materiału, na który się zdecydujesz, wybierz szlafrok, w którym będziesz czuć się i wyglądać jak najlepiej. Poszukując szlafroka idealnego dla siebie, koniecznie zajrzyj na stronę sklepu internetowego rafjolka.pl, na której znajdziesz bogaty asortyment szlafroków satynowych, z wiskozy oraz wiele innych.