Minigolf to coraz bardziej popularna atrakcja, z której skorzystać może praktycznie każdy. Pola do minigolfa pojawiają się coraz częściej przy hotelach, centrach handlowych, mogą być zainstalowane nawet na prywatnej posesji, jeśli ktoś ma takie życzenie. Jak przebiega budowa pola do minigolfa? Czy taki projekt stawia duże wymagania?

Pole do minigolfa – etapy budowy

Minigolf idealnie wpisuje się w aktualne trendy, związane ze zdrowym stylem życia. Siedzący tryb niekorzystnie wpływa na nasz stan, sprawiając, że jeśli chcemy zadbać o siebie, znalezienie czasu na ruch staje się obowiązkiem. Sympatycznym rozwiązaniem staje się wówczas minigolf. Wszystko zaczyna się od projektu, przy czym coraz częściej stawia się na atrakcyjną metodę wizualizacji, która w pełni oddaje wygląd pola po zakończeniu budowy. Kolejnym ważnym etapem jest przygotowanie wybranego terenu pod budowę pola. Tworzone są koryta, w jakich powstaną ścieżki, przychodzi czas na wylanie fundamentów, wytyczenie miejsc, w których zasiana będzie trawa lub ułożona sztuczna nawierzchnia (zależne od tego, czy pole będzie na dworze, czy też pod dachem), usypywane są kopce z piasku, celem stworzenia sztucznych nierówności lub wykorzystywane są te, które już istnieją. Następne w kolejności są elementy wykończeniowe, takie jak różnego rodzaju tory przeszkód, ozdobne rośliny, kamienie i inne. Na końcu przychodzi pora na ogrodzenie całości pola oraz wyłożenie, w zależności od upodobań, kostki brukowej, wysypanie grysiku lub innych.

minigolfJak wiele potrzeba miejsca, by wybudować pole?

Nie ma ustalonych granic, chociaż dobrze jest, jeśli minimalna powierzchnia, dostępna pod budowę pola do minigolfa wynosi przynajmniej 400m2, co wystarczy na wybudowanie 9 torów. Standardy minimalnej powierzchni, niezbędnej na wybudowanie pola przeznaczonego pod bardziej masowy użytek to już od 1200 do 1500m2, co pozwoli na wybudowanie aż 18 torów. Możliwe jest oczywiście zdecydowanie się na inne, mniejsze lub większe wymiary, wszystko zależnie od potrzeb inwestorów.

Przykładowy wygląd pola do minigolfa

 Oprócz ozdobnych kamieni czy dekoracyjnych roślin, na polu mogą się pojawić także inne elementy, podnoszące jego atrakcyjność. Różne altanki, stoiska z napojami lub jedzeniem, to często nieodzowny element pola o charakterze komercyjnym. Kolejną zaletą jest to, że profesjonalne firmy potrafią świetnie wkomponować budowane pola w otoczenie, w którym ma się ono znaleźć. Nie jest problemem idealne zgranie obiektu z lasem, parkiem, ogrodem i innymi miejscami na łonie natury.

minigolf

Minigolf to rozrywka na tyle uniwersalna, że możemy się nią cieszyć zarówno pod gołym niebem, jak i wewnątrz budynku. Grupa Mobino jest przygotowana na takie okoliczności i w związku z tym oferuje przeznaczony na zewnątrz budynków system Avantgarde, w którego zakresie możliwa jest budowa torów z materiałów takich jak kostka brukowa, kamień, beton czy drewno, krótko mówiąc z surowców odpornych na czynniki atmosferyczne. Wykorzystywane są naturalnie występujące wzniesienia i spadki, budowane są różne mostki, wiatraki i inne obiekty.

Z kolei system  Avantgarde InDoor przystosowany jest do wykorzystania wewnątrz pomieszczeń, gdzie tory w formie mobilnej lub przymocowanej na stałe układane są na specjalnie do tego przystosowanej podłodze z drewna. Najczęściej wykorzystywane w budowaniu toru materiału to tworzywa sztuczne, metal, beton i drewno. Pola do minigolfa doskonale wpisują się w centra handlowe, hotele, wesołe miasteczka, aquaparki, sale zabaw oraz wiele innych miejsc.