Coraz większy w Polsce jest rynek używanych ubrań. Są to tak zwane second handy. Dowodem na moje powyżej wypowiedziane stwierdzenie może być fakt, że liczba właśnie tego typu sklepów wzrasta i to bardzo szybko, w zasadzie w każdym polskim mieście.

Zarabianie na sprzedaży ciuchów

Czy na tym rynku wciąż można zarobić? Czy biznes ten jest opłacalny i czy w ogóle jest jeszcze jakieś miejsce dla nowym podmiotów? Czy ludzie w Polsce naprawdę chcą nosić oraz kupować ubrania używane? Postaram się na te wszystkie nurtujące pytania odpowiedzieć w kolejnych akapitach.

odzież damska na jesień

Zanim jednak zdecydujemy się założyć swój własny sklep z odzieżą używaną to musimy wiedzieć czy tak naprawdę jest w ogóle ciucholand. Ciucholand czy też inaczej mówiąc lumpeks jest niczym innym jak właśnie sklepem z odzieżą używaną. Skąd pochodzi ta odzież? Odzież ta pochodzi głownie z zagranicznych zbiórek jak i także z zagranicznych sklepów. Po tym jak ona zostaje zebrana zagranicą, zapakowana oraz wysłana do Polski. W Polsce tenże towar trafia do hurtowni. Z tych właśnie hurtowni trafia finalnie do ciucholandów czyli do sklepów z odzieżą używaną. A jak wygląda rynek?

W 2011 roku zostały przeprowadzone bardzo szczegółowe badania TNS OBOP. Badania te wykazały, że jeśli chodzi o osoby mieszkające w Polsce to ich czterdzieści dwa procent kupuje chętnie bardzo w sklepach z odzieżą używaną. A dlaczego tak chętnie w sklepach używanych używaną rzecz kupujemy?

Głównie ze względu na cenę. To właśnie cena jest głównie w ubraniach takich kusząca i to bardzo. Rzeczy w ubraniach z używaną odzieżą są zwykle o około dziesięć razy tańsze od tych nowych, które są kupowane w normalnych sklepach. Oprócz samej  ceny w sklepach z odzieżą używaną ubierają się osoby, które cenią sobie pewną niepowtarzalność ubrań. Większość z tychże ubrać pochodzi z różnego rodzaju datków. Chyba więc bardzo łatwo się domyśleć, że w sklepie z odzieżą używaną z pewnością całą nie natrafimy na taki sam towar. Jest to po prostu mało możliwe. W miejscu jakim jest hurtownia odzieży damskiej używanej znajdziemy także ubrania, które znów wracają do łask.

Co jest modne obecnie?

Można przecież zauważyć, że obecnie jest modnych naprawdę wiele wzorów, które pochodzą spokojnie z poprzedniego stulecia. Tak naprawdę to rzeczy, które były przez naprawdę wiele lat w magazynach z odzieżą używaną i nikt nie chciał ich kupować obecnie panuje na nie szał. Czyż to nie jest dla nas dobra wiadomość? Oczywiście, że tak. Do sklepów z odzieżą używaną przychodzi naprawdę wiele osób w celu znalezienie dla siebie tak zwanej perełki.

Sklepy z odzieżą używaną mają także bardzo pozytywny PR. Nawet osoby zamożne czy też przysłowiowe „gwiazdy”, które przecież stać na jak najnowsze i jak najdroższe ubrania także wybiera się do sklepów z odzieżą używaną. Zdecydowanie powyższe wpływa bardzo mocno do zmniejszenia pewnego rodzaju wstydu. Wstyd ten kiedyś osobom odwiedzającym sklepy z odzieżą używana wyraźnie towarzyszył. Jak widzimy nasz sklep z odzieżą używaną może naprawdę świetne prosperować.