Każdy opiekun czworonoga powinien wiedzieć, jak ważna jest odpowiednio dobrana obroża, zwłaszcza w przypadku dużych i silnych psów. W sklepach dla zwierząt możemy znaleźć ładne obróżki z różnych materiałów. Najczęściej wybieramy te, które najbardziej się nam podobają, kierując się wyłącznie ich wyglądem. Nie jest to jednak słuszne rozwiązanie – najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo i wygoda czworonoga. Podpowiemy, jak dobrać obrożę dla dużego psa, aby Twój pupil czuł się swobodnie i komfortowo oraz by zawsze był bezpieczny w każdych warunkach.

Niezbędne akcesoria dla Twojego psa – odpowiednio dobrana obroża

Obroże dla psów to jedno z tych akcesoriów, które kupujemy w pierwszej kolejności. Niezaprzeczalnie jest ona niezbędna dla każdego posiadacza czworonoga. Do obroży przyczepiamy smycz, aby swobodnie wyprowadzić pupila na spacer. Co ważne – możemy także zamontować do niej adresatkę z numerem telefonu opiekuna w celu szybkiego odnalezienia zagubionego pupila. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt dostępne są również ciekawe akcesoria z imieniem psa lub dowolnym napisem, który można samodzielnie zaprojektować w przypadku zamówień indywidualnych.

odpowiednio dobrane obroże dla dużych psów

Rodzaje obroży – jak wybrać najlepszą?

Klasyczna obroża z metalową sprzączką to najpopularniejszy typ obroży. Jej zapięcie umożliwia regulację długości i odpowiednie dopasowanie do szyi psa. Metalowa sprzączka oraz wysokiej jakości materiał, z którego wykonana jest obroża dają gwarancję wytrzymałości.

Klasyczna obroża na klamrę zamiast sprzączki posiada klamrę. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na szybkim zakładaniu i zdejmowaniu obroży. Decydując się na ten rodzaj obroży ze sprawdzonego sklepu zoologicznego, masz pewność, że klamry wyprodukowane są z bardzo wytrzymałego materiału odpornego na działanie różnych warunków pogodowych i upływu czasu.

Obroża świecąca to oryginalny, designerski gadżet, który świetnie sprawdzi się podczas spacerów po zmroku. Obroże świecące w ciemności są lekkie, najczęściej wykonane z nylonowej taśmy, wyposażone w trzy tryby świecenia – szybkie i wolne miganie oraz światło stałe.

wygodne obroże dla dużych psów

Obroża pokryta powłoką PVC to niezwykle wytrzymały gadżet. Świetnie sprawdzi się w przypadku aktywnych psów, którym niestraszne niesprzyjające warunki terenowe czy pogodowe.

Czym powinna charakteryzować się obroża dla dużego psa?

Decydując się na zakup obroży dla naszego czworonoga, musimy pamiętać o szczególnych wymaganiach dużych, silnych psów. Niezależnie od tego, z czego wykonana jest obroża, jak wygląda i ile kosztuje, najważniejsze jest to, aby gwarantowała zwierzęciu maksymalną wygodę i bezpieczeństwo. Gadżety dla dużych psów dobierajmy także pod kątem temperamentu psa oraz ich zastosowania.
Wybierając obróżkę pamiętajmy o jej dobrze dopasowanym rozmiarze, tak aby po zapięciu obroża miała luz pozwalający na wsunięcie naszego jednego palca. Bezpieczna i komfortowa w noszeniu obroża dla psa to taka, która jest także łatwa w zakładaniu. Proste w obsłudze, ale solidne zapięcie nie otworzy się samoistnie.

Obroża dla dużego psa – dlaczego powinieneś ją zakupić?

Obroża dla dużego psa pozwala lepiej kierować jego głową, a tym samym jego zachowaniem. Głównie z tego powodu jest świetnym wyborem dla dużych, silnych psów oraz psów reaktywnych i agresywnych.